Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie realizuje projekt „Aktywizacja osób po 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie opoczyńskim (V)" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Oś priorytetowa VIII. Zatrudnienie, Działanie VIII.1 „Wsparcie aktywności zawodowej osób po 29. roku życia przez powiatowe urzędy pracy".
Wartość projektu w latach 2021-2022: 3 776 783,65 zł
Okres realizacji projektu: 01.01.2021 r. - 31.12.2022 r.
Cel projektu: zwiększenie możliwości zatrudnienia osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie opoczyńskim.
Realizowane zadania:
- identyfikacja potrzeb uczestników projektu poprzez indywidualne plany działania, poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy;
- staże;
- szkolenia:
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej;
- prace interwencyjne;
- wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy,
Kryteria kwalifikowalności:
Projekt "Aktywizacja osób po 29. roku życia pozostających bez pracy w powiecie opoczyńskim (VI)" skierowany jest bezpośrednio do osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opocznie jako bezrobotne, które znajdują się w szczególnie trudniej sytuacji na rynku pracy, tj.:
Projekt "Aktywizacja osób po 29. roku życia pozostających bez pracy w powiecie opoczyńskim (VI)" skierowany jest bezpośrednio do osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opocznie jako bezrobotne, które znajdują się w szczególnie trudniej sytuacji na rynku pracy, tj.:
- osób w wieku 50 lat i więcej,
- osób długotrwale bezrobotnych (bezrobotnych nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy),
- kobiet,
- osób z niepełnosprawnościami,
- osób o niskich kwalifikacjach (tj. osób, które zakończyły edukację na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego, technikum, uzupełniającego liceum ogólnokształcącego, technikum uzupełniającego, zasadniczej szkoły zawodowej), oraz bezrobotni mężczyźni w wieku 30 - 49 lat, którzy nie należą do grup wyżej wymienionych (udział tej grupy nie może przekroczyć 20% ogólnej liczby osób bezrobotnych objętych wsparciem - dotyczy wyłącznie form wsparcia w postaci szkoleń oraz jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej).Projekt zakłada udział osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, tj. osób w wieku 50 lat i więcej lub osób długotrwale bezrobotnych na poziomie co najmniej 10% uczestników projektu.
Planowane efekty:
W wyniku realizacji projektu zakłada się że 135 osób bezrobotnych (łącznie z długotrwale bezrobotnymi) będzie pracowało po opuszczeniu programu (łącznie z pracującymi na własny rachunek).
- Założenia dotyczące realizacji projektu:
Minimalny poziom efektywności zatrudnieniowej dla poszczególnych grup przewidzianych
do wsparcia w ramach projektu.
do wsparcia w ramach projektu.
Wskaźnik efektywności zatrudnieniowej dla: | Na poziomie co najmniej: |
osób w najtrudniejszej sytuacji, w tym osób w wieku 50 lat i więcej, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, osób długotrwale bezrobotnych, osób z niskimi kwalifikacjami do poziomu ISCED3 | 44,3 % |
osób nienależących do ww. grup | 60,4 % |
Wkład Funduszy Europejskich:
- 3 210 266,10 zł - 85% poziom wkładu Unii Europejskiej w części dotyczącej Europejskiego Funduszu Społecznego
- 566 517,55 - 15% krajowy wkład publiczny.
Dane kontaktowe:
Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie
26-300 Opoczno, ul. Rolna 6
tel. (44) 755 51 00
opoczno.praca.gov.pl e-mail: loop@praca.gov.pl;sekretariat@pupopoczno.pl