Programy aktywizacyjne i projekty Urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie


Zawartość stron

1. Program "Zielone Miejsca Pracy"

Program realizowany był w formie robót publicznych i staży absolwenckich. Programem tym objęte zostały 4 osoby.


2. Program "WODA" - program krótkookresowego zatrudnienia osób długotrwale bezrobotnych przy utrzymaniu urządzeń melioracji wodnych oraz wałach przeciwpowodziowych chroniących miasta w województwie łódzkim".

Program skierowany był do osób długotrwale bezrobotnych, tj. zarejestrowanych powyżej 1-go roku w Urzędzie Pracy. Partnerami programu byli: Urząd Gminy w Białaczowie, Urząd Gminy i Miasta w Drzewicy, Urząd Gminy w Mniszkowie, Urząd Gminy w Paradyżu oraz Urząd Gminy w Poświętnem. W ramach programu skierowanych zostało 35 osób na roboty publiczne.


3. Program "Modelowa współpraca pomiędzy uczelniami a przedsiębiorstwami w organizacji praktyk studenckich i staży absolwenckich".

Głównym celem programu było dostosowanie wiedzy i umiejętności zawodowych absolwentów szkół wyższych województwa łódzkiego do wymogów lokalnego rynku pracy. Jak wynika z powyższego programem zostali objęci bezrobotni absolwenci. W ramach projektu zostało skierowanych 8 osób do odbycia stażu.


4. Programy "Wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych lub inicjatyw MŚP w wyniku których powstaną nowe miejsca pracy w roku 2004 w powiecie opoczyńskim" oraz "Promocja zatrudnienia i przedsiębiorczości".

Celem programów było wspieranie procesów aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych zwłaszcza absolwentów oraz tworzenia nowych miejsc pracy. W programach udział wzięło 32 osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opocznie (absolwenci, osoby zamieszkujące tereny wiejskie, kobiety oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym). Program realizowany był w formie prac interwencyjnych, umów absolwenckich oraz staży.


5. Program aktywizacji osób bezrobotnych w wieku do 25 lat oraz absolwentów szkół wyższych poprzez realizację zadań na rzecz pomocy rolnikom w pozyskaniu środków z Funduszu Pracy.

Celem programu była aktywizacja zawodowa bezrobotnych poprzez realizację zadań związanych z pomocą rolnikom zamieszkałych w gminach wiejskich lub miejsko-wiejskich, ubiegającym się o środki z funduszy Unii Europejskiej, w tym płatności bezpośrednich. Łącznie w ramach programu skierowano do 8 samorządów gminnych na staż 24 osoby.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę